Večný boj s jedlom

Veľmi dobre viem, že moje telo si zaslúži tú správnu výživu a sladkosti a hranolky do tejto kategórie rozhodne nepatria, ale prečo potom chutia tak úžasne?

Priala by som si, aby moje stravovanie vyzeralo asi takto:

 

Avšak často sa podobá skôr na obrázok nižšie:

 

Máte aj vy podobné problémy?

Musím sa priznať že toto leto si na stravu veľmi pozor nedávam. Pri každodennom zhone nemám čas si vopred variť obedy do práce ako zvyčajne a večer keď konečne dorazím domov zjem prvú vec na ktorú mi v chladničke padne zrak (veľmi často je tento výber extrémne nezdravý).

 

Priznám sa, že ma to už dlhšie hnevá a povedala som si, že stačilo! Takto to už veru ďalej nejde. Moje svaly si zaslúžia, aby ich ľudia videli – veď na nich makám každý deň :D! Čo je však dôležitejšie – môj žalúdok, pečeň, srdiečko a všetky ostatné životne dôležité orgány si zaslúžia vhodné podmienky na to, aby správne pracovali. A tuk, ktorý ich obaľuje, ich väzní!

 

Hľadala som preto spôsoby, ako jednoduchými krokmi ozdraviť svoje stravovacie návyky a spísala som ich do niekoľkých bodov. Ak by ste sa radi stravovali zdravšie, nechajte sa inšpirovať:

 

Krok č. 1  – Odpustenie všetkých doterajších prehreškov

Chcem začať s čistým štítom. Čo bolo, bolo. Netreba sa v tom ďalej hrabať.

 

Krok č. 2 – Zvolenie si pozitívnej afirmácie

Mením: „Toto nemôžeš jesť keď chceš chudnúť!“ na : „Je pre mňa jednoduché robiť zdravé rozhodnutia.“

 

Krok č. 3 – Zadováženie si obrovského množstva ovocia a zeleniny

Keď mám doma veľa voňavého ovocia a čerstvej zeleniny, šanca jesť nezdravo sa rapídne znižuje.

 

Krok č. 4 – Nájdenie času na prípravu jedla

Jedlo patrí medzi naše najzákladnejšie potreby. Je to palivo pre moje telo, bez neho nevie správne fungovať. Príprava jedla by mala mať v mojom diári prioritu číslo 1 (avšak bude mať 2ku, moje číslo 1 je rozhodne Pilates :D).

 

Krok č. 5 – Nerobiť z toho vedu

Rozhodne nebudem počítať každú kalóriu a odmietať pozvania na narodeninové oslavy len preto, že chcem aby sa moje tukové vankúšiky pobrali do krajiny OZ. Vyberiem si však, čo mi naozaj stojí za to zhrešiť. Torty od Natky a cupcakes od Dášky si rozhodne nenechám ujsť  (obe nájdete na facebooku, Natku ako @lawbaking.naty a Dášku ako @DadikineDobroty)

 

Určite vám dám vedieť, ako sa mi darí a budem veľmi rada, ak sa s vašimi nápadmi podelíte aj vy so mnou. Čo pre vás funguje, keď sa chcete stravovať zdravšie?Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *