Pilates

Pilates

Pilates je cvičebný program, ktorý Vás posilní, osvieži a prispeje k Vašej sebadôvere.

Cvičenie navrhol Joseph Pilates, pričom on sám túto metódu cvičenia najprv nazval „Kontrológia“ a vytvoril ju na to, aby naučila cvičiacich ako ovládnuť myseľ pomocou kontroly tela. Pilatesova metóda Vás naučí kontrolovať pohyby, robiť ich správne, plynule a pôvabne a odnaučí Vás nezdravým pohybovým návykom.

Pilatesovou metódou sa naučíte kontrolu svojho tela preniesť do každodenného života, žlepšíte si flexibilitu svojej chrbtice, rovnováhu a koordináciu a vybudujete si silné a pevné svaly.

„Ak je Vaša chrbtica tuhá v 30tke, ste starý. Ak je Vaša chrbtica kompletne flexibilná v 60tke, ste mladý.“ – Joseph H. Pilates (Return to life, str. 27)

Ja osobne milujem Pilates preto, že spája dve činnosti na ktoré som predtým často zabúdala alebo nemala čas: posilňovanie a relaxáciu. Moja myseľ sa pri ňom sústredí na jediný cieľ – ozdravovať telo.  Keď takto nasmerujem svoju pozornosť dovnútra, dejú sa zázraky. Okrem fyzickej kondície a svalovej flexibility mi Pilates pomáha byť disciplinovanejšou, silnejšou a sebavedomejšou ženou. A preto som z neho úplne nadšená.