Novoročné predsavzatia 2018

Novoročné predsavzatia 2018

Ako správny prokrastinátor som sa k článku o novoročných predsavzatiach dostala 8.1.2018. Niektorí už tohtoročné predsavzatia niekoľkokrát porušili a určite sa nájde aj pár jedincov, ktorí to vzdali. Ale nie ja! Ja si ich dnes ešte len spisujem, pričom sa riadim heslom: „lepšie neskoro ako nikdy“.

Tento rok som sa rozhodla zvoliť novú stratégiu. Namiesto určenia si zopár SMART cieľov pre rok 2018, na ktoré sa zameriam, som sa rozhodla postupovať podľa rady p. Stephena R. Coveya a začala som myšlienkou na koniec. Miesto otázky „čo by som tak chcela dosiahnuť tento rok“? sa preto pýtam sama seba: „ako by som chcela aby si ma ľudia, na ktorých mi záleží, pamätali“?

Zisťujem, že to či schudnem 5, 10 alebo 0 kg mi v mojej životnej misii až tak nepomôže. To, či ušetrím mesačne 50 alebo 55 eur tiež nie je to najdôležitejšie v živote. Som FIT alebo nie? V akom stave je moje finančné konto? To sú všetko VEĽMI podstatné veci, avšak netreba zabúdať na to, čo je pre mňa v živote skutočne dôležité a kam chcem, aby sa môj život uberal. Rozmýšľať už teraz nad veľkými cieľmi a nenechať sa strhnúť tými maličkými, ktoré ich posunú do úzadia.

Preto sa Vás pýtam: Ako by ste chceli aby si Vás ľudia, na ktorých Vám záleží, pamätali?

 

 

Photo by Peter Spencer from Pexels https://www.pexels.com/photo/fireworks-photo-634694/Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *