Môj prvý dokončený challenge

Môj prvý dokončený challenge

Rada si pozerávam fotografie „pred a po“, ktoré uverejňujú fitness nadšenci, ktorým sa podarí viditeľne zmeniť svoje telo. Sú pre mňa veľkou motiváciou a doteraz som vždy len v duchu závidela ľuďom, ktorí mohli takúto fotografiu zverejniť, pretože sa im naozaj podarilo so svojim telom niečo urobiť.

1.Apríla 2017 som zozbierala všetky svoje sily a rozhodla som sa, že už nechcem byť tým človekom, čo len ticho závidí, ale že sa chcem zmeniť aj ja. Zostávalo mi už len si zvoliť tú správnu stratégiu.

Ako veľká fanúšička PILATESu a Cassey Ho (fittness inštruktorky známej pod doménou www.blogilates.com) som sa rozhodla pre program PIIT28 (pozri www.piit28.com). Celý program trvá 28 dní a jedna lekcia (bez zahriatia a uvolnenia) trvá len 28 minút a 40 sekúnd. Cvičí sa podľa videa, ktoré je dostupné po prihlásení sa na piit28 stránku. Nič jednoduchšie už asi neexistuje. Nie je potrebné nikam chodiť, iba kliknúť na video a hýbať sa.

Navyše ide o program, ktorý spája môj milovaný PILATES s vysoko intenzívnym intervalovým tréningom. Hovorila som si: „PILATES plus intenzívny intervalový tréning, to by mohlo klapnúť“. Ale naozaj som nečakala to, čo sa ďalších 28 dní dialo.

Prvé tréningy boli naozaj supernáročné aj pre mňa ako PILATES inštruktora. Už po niekoľkých minútach mi na podložku na cvičenie kvapkal z čela pot a videnie mi rozmazávala soľ v očiach (áno, mala som pot aj v očiach!). Po cvičení som sa cítila totálne vysilená a ledva som sa doplazila do sprchy. Ale ten pocit, keď som na seba pustila vodu a uvedomila som si, že dnes som to naozaj dala, bol na nezaplatenie.

A tak som cvičila každý deň (okrem štvrtku, kedy som mala podľa plánu zaslúžené voľno). Postupne som dokázala každý deň zvládať viac opakovaní, robiť cviky technicky lepšie a precíznejšie. Avšak cvičenie sa nezlahšovalo, naopak mám pocit, že čím som cvičila precíznejšie, tým som bola po cvičení viac zničená.

Veľakrát som to skoro vzdala. Nechcelo sa mi privstať si a tak som cvičenie nechala až na večer a o 21:00 som zvažovala, čo spraviť. Našťastie vždy vyhralo moje odhodlanie dotiahnuť to do konca. Povedala som si, že stačí ak si video s cvičením zapnem a spravím, koľko vládzem. A vtedy som si uvedovomala, aká je Cassey úžasná inštruktorka. Pretože či som mala zlú náladu, alebo som bola unavená z práce, Cassey sa vždy podarilo ma motivovať dať zo seba viac, ako by som si vedela predstaviť. Pochopila som veľmi cennú lekciu pre mňa ako inštruktora: Úlohou toho, kto cvičí je prísť na hodinu. Úlohou toho, kto precvičuje, je dostať z neho maximum.

Ani by som tomu neverila, ale 28 dní ubehlo ako voda a ja mám teraz  za sebou svoj prvý dokončený challenge.

To, ako sa cítim je len ťažké vyjadriť slovami, ale pokúsim sa o to: Cítim sa nesmierne ŠŤASTNE, že som to dokázala a nepovolila ani na jediný deň. Cítim sa HRDÁ SAMA NA SEBA, pretože som prekonala svoje limity a pomohla som svojmu telu k tomu, aby bolo ZDRAVŠIE. Cítim sa KRÁSNA zvnútra aj zvonku. A OBDIVUJEM SAMA SEBA ZA TO, ŽE SOM TO DOKÁZALA!

Všetkým Vám tiež prajem veľa úspechov v zdolaní Vaších cieľov, nech už sú akékoľvek!

Lenka J

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *