Júnová šťastná výzva

Júnová šťastná výzva

Mávate aj vy niekedy obdobie, kedy sa cítite demotivovaní, unavení a viete, že potrebujete žiť inak? Práve také obdobie zažívam. Neorganizovaná, vystresovaná, nervózna a pod. – to sú prídavné mená, ktoré od svojich najbližších počúvam častejšie, ako by som chcela. Treba s tým niečo spraviť, čo poviete?

Keďže mi je jasné, že nikto za mňa môj život nezmení, nepríde víla s čarovným prútikom a nezbaví ma všetkých mojich problémov (aj keď by to bolo skvelé), rozhodla som sa zobrať veci do vlastných rúk. Vytvorila som si júnovú šťastnú výzvu a budem rada, ak sa ku mne pridáte a spolu sa budeme každý deň podporovať vo vytváraní si života, po akom túžime.

 

V čom spočíva výzva?

 

  • Budíček pred 6:00

Dokážete vstávať každý deň (áno, aj cez víkend) pred 6:00 a využiť celý jeho potenciál? Skúsme to! Zobuďme sa skôr a spravme si čas na ranné cvičenie a aktivity, ktoré si nevieme zaradiť do programu kvôli nedostatku času.

Pre viac inšpirácie odporúčam článok Vstaň a cvič

 

  • Deň začína pohybom

Pre mňa platí, že ak chcem byť šťastná, pohyb je základ úspechu. Ak denne nedostanem svoju dávku endorfínov, nič na svete nedáva zmysel a všetko ma bolí. Rozhýbme sa hneď ráno a začnime svoj deň aktívne. Už tento samotný krok nám pomôže cítiť sa lepšie.

 

Nezáleží na tom, akú aktivitu si vyberiete. Ja sa držím pilatesu, ale rovnako dobrá je akákoľvek iná pohybová aktivita, ktorá Vám vyhovuje, dôležité je aby bola zdravá pre Vaše telo.

 

  • Ranný ritual

Máte svoj ranný ritual? Aké aktivity zahŕňa? Meditujete, čítate, dáte si v pokoji šálku čaju, alebo si píšete denník?

V rámci výzvy sa budem sústrediť na ranný ritual podľa knižky Zázračné ráno (Hal Elrod). Knižku veľmi odporúčam, avšak nemusíte sa podľa nej riadiť. Kľudne si vytvorte vlastnú rutinu, ktorá Vám pomôže v šťastnom prežití dňa.

 

Medzi aktivity, ktoré odporúčam patria: čítanie motivačnej literatúry, písanie si denníku, meditovanie, modlenie sa, relaxovanie pri šálke čaju, vizualizácia, pozitívne afirmácie, počúvanie podcastov a podobne.

 

  • Šťastná úloha dňa

Okrem aktivít na ráno budeme v rámci výzvy plniť každý deň jednu úlohu, ktorá sa zameriava na zvyšovanie motivácie a vytváranie šťastia. Stručný predľad úloh môžete nájsť v kalendári nižšie.

 

Každý deň Vám k jednotlivým úlohám poskytnem viac informácií (na facebooku) a budem výzvu plniť s Vami, aby sme sa vzájomne inšpirovali a vydržali 🙂

 

Šťastná úloha na dnes: Urči si prečo a sprav si plán

Ak chceme v niečom vytrvať, potrebujeme si určiť svoje PREČO? a tým začína aj naša výzva. Určime si cieľ. Nájdime si pár minút a porozmýšlajme nad tým, prečo vlastne chceme žiť inak. Chceme byť pokojnejši? Zvládať lepšie stresové situácie? Chceme byť zdravší?

Určime si svoj cieľ a keď si stanovíme, čo chceme dosiahnuť, napíšme si plán ako to urobiť. Určime si každodenné aktivity, ktoré nám pomôžu k naplneniu nášho sna a zahrňme ich do svojej rannej rutiny.

 

Výborne! AK ste splnili šťastnú úlohu na dnes, ste zaradení do Júnovej šťastnej výzvy. Budem rada, ak sa vzájomne podelíme o svoje zážitky a budeme sa inšpirovať. Nech nám výzva prinesie veľa pozitívneho a posunie nás bližšie k splneniu si svojich snov!

 

Držím palce a som v tom s Vami 😉

 

Lenka

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *