Naše Inštruktorky

Danka

Je jemná, príjemná a láskavá. Jej lekcie sú liekom pre telo a pohladením na duši, aké nenájdete len tak hocikde. Nabije Vás svojou pozitívnou energiou a hodina s ňou sa Vám bude zdať málo. Okrem praktického cvičenia sa na svojich lekciách rada zaoberá aj teóriou jogy, dychových techník a cvičenia ako takého.

Cvičeniu jogy sa spočiatku venovala pod vedením Jaroslava Pragera. Jej vzťah k joge sa ešte viac prehĺbil po absolvovaní Kurzu cvičiteľov Jogy III. stupňa v Prahe na Českej Akadémii Jogy. Zároveň sa zúčastnila trénerských workshopov Lesley Isaacson z Londýna a MUDr. Bholeho z Indie. Pravidelne cvičí pod vedením Fredyho Ayisiho.

Cvičenie jogy ju postupne priviedlo aj k Pilates. V roku 2012 absolvovala trénerský kurz cvičenia Pilates v ČR u pani Evy Blahušovej. V OZ Pozitívum v nás Danka vedie náš najdlhšie navštevovaný kurz Pilates, ktorý si získal srdcia viacerých pravidelných pilatesáčiek, ktoré si ho nevedia vynachváliť. Veľmi si ceníme jej pretrvávajúci záujem o vzdelávanie. Momentálne navštevuje kurz SM Systém a tak veríme, že Vám čoskoro budeme vedieť ponúknuť aj túto techniku cvičenia práve pod Dankiným vedením.

S Dankou sa u nás môžete stretnúť na lekciách Pilates a Jogy, pričom vedie aj hodiny Pilates doobeda určené pre seniorky.

Lenka

Milá, plná energie a chuti sa zdokonalovať – možno aj tak by ste opísali našu Lenku. Najprv navštevovala kurzy ako jedna z Vás, ale Pilates ju natoľko očaril, že sa rozhodla prehĺbiť si kvalifikáciu a stať sa inštruktorkou (v lete 2015 absolvovala trénerský kurz cvičenia Pilates v ČR u pani Evy Blahušovej).

Na hodinách Pilates pre zdravý chrbát sa zameriava najmä na spojenie rehabilitácie s Pilatesovou metódou. Pilatesovu metódu využíva ako účinného pomocníka pri odstraňovaní svalovo-kostrových dyzbalancií, ale aj ako prevenciu pred ich vznikom. Študuje fyzioterapiu na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne a všetko dobré čo sa naučí vloží aj do svojich lekcií.

Hudba šitá na mieru zostave Pilates cvikov, ktoré precvičia celé vaše telo – to je POP Pilates. Lenka zbožňuje každú hodinu a šíri po miestnosti toľko motivácie a pozitívnych vibrácií, že budete sami prekvapení ako dobre sa pri cvičení zabavíte. Certifikát POP Pilates Instructor získala v roku 2017 a odvtedy je hrdou členkou POP Army. Lenka je cvičením POP Pilates naozaj nadšená, a rada svoje nadšenie prenesie aj na Vás. Pretože keď milujete cvičenie, je to úplne iný zážitok.

Najnovšie si zaumienila, že bude viesť aj kurz Pilates Intenzívny Intervalový Tréning. Každá lekcia bude pozostávať z niekoľkých Pilates cvikov kombinovaných s klasickými cardio cvičeniami. Lenkinim cieľom je zrýchliť Vám metabolizmus a posilniť všetky hlavné svalové skupiny. Po jej hodine sa budete cítiť naozaj FIT a motivované starať sa o svoje zdravie aj po zvyšok dňa.

Lenku stretnete na hodinách Pilates pre zdravý chrbát, POP Pilates a Pilates Intenzívny Intervalový Tréning.

Monika

Je precízna, energická a zanietená športovkyňa. Okrem vedenia hodín Pilates pracuje ako lekárka, endokrinologička. Dôkladné vedomosti o anatómii ľudského tela povyšujú jej lekcie Pilates na majstrovské diela, preto sa jej hodiny tešia nemalej návštevnosti. Baví ju cvičenie, atletika a pravidelne sa zúčastňuje orientačných behov.

S Monikou sa u nás môžete stretnúť na hodinách Pilates pre zdravý chrbát, ale aj na prednáškach o zdravom stravovaní, ktoré v rámci našich aktivít sezónne organizujeme.

Saška

Ohybná a dôkladná, aj taká je Saška. Na jej hodinách Pilates sa stretnete s klasickými Pilates cvikmi, ktoré rada kombinuje s niektorými prvkami jogy. Saška ako dlhoročná praktikantka oboch týchto cvičení vidí, že obe majú veľa spoločného, a preto rada na svojich lekciách vyberá to najlepšie z nich.

V roku 2010 absolvovala kurz Pilates u Zory Czoborovej. V roku 2012  absolvovala trénerský  kurz pre lektorov cvičenia Pilates  v Brne akreditovaný  Ministerstvom školstva ČR.  V roku 2013 absolvovala kurz pre inštruktorov powerjogy na Akadémii powerjogy  Slovensko – vzdelávacom zariadení s akreditáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu  SR.

So Saškou cvičíte Pilates už niekoľko rokov a tento rok otvára aj novú skupinu Jogy pod jej vedením. Rozhodne Vám dá zabrať a z jej lekcie budete odchádzať príjemne vyčerpaní.