Benefity pravidelného cvičenia Pilates

Benefity pravidelného cvičenia Pilates

Pilatesovej mánii podľahli už mnohí. Cvičia tak vitálni ľudia s cieľom udržať sa fit, tí ktorých trápia bolesti chrbta, športovci ako súčasť tréningového plánu, ale aj tehotné ženy pripravujúce sa na pôrod. Aké benefity môžete od tejto cvičebnej metódy očakávať? Doprajte si hodinu cvičenia denne a budete sa cítiť ako úplne iný človek:

 

Superpevný stred tela

 

Aj vy sa cítite po hodine Pilates akoby ste ste mali na sebe železný korzet, ktorý vás ochráni pred každým útokom? Ak nie, dajte tomu čas a pravidelnosť a tento efekt sa dostaví. Nejde o to, ako vaše svaly vyzerajú, ale o to že sa na ne môžete spoľahnúť. Pomáhajú vám udržať rovnováhu, podopierajú chrbticu aby nebolela, a keď ich viete správne používať tak vám pomôžu byť efektívnejšou aj pri domácich prácach.

 

Ohybná ako prútik

 

Pilatesova metóda rozvíja súčasne silu aj flexibilitu. Každý cvik svaly posiluje a naťahuje a tým ich udrží silné a pružné. Práve vďaka tomu je Pilates taký obľúbený medzi tanečníčkami a baletkami (ktoré naozaj nechcú vyzerať ako kulturisti). Že si neviete s vystretými nohami zaviazať šnúrky na topánkach? Nevadí, Pilates vám určite pomôže!

 

Môžu do vás drgať alebo šťuchať, môžete stáť na hrane, ale vy to ustojíte

 

Fyzická a duševná odolnosť idú ruka v ruke s každým pravidelným cvičením. Myslím si však, že pri Pilatese to platí stonásobne. Pilatesova metóda je iná, ako bežné spôsoby cvičenia. Je to činnosť závislá na vašej plnej pozornosti, pri ktorej sa musíte sústrediť na každý pohyb. Na začiatku je to veľmi ťažké. Telo sa trasie ako žubrienka na lyžičke a pritom je potrebné sa sústrediť ešte aj na dych. Ale keď vydržíte, začnú sa diať ozajstné zázraky. A zistíte že keď chcete, dokážete naozaj všetko – stačí na to len presunúť vašu pozornosť.

 

Relaxácia v pohybe

 

Predstavte si, že vám niekto daruje jednu celú hodinu relaxácie a ešte to nazve aj cvičením (skutočné 2v1). Presne taký je Pilates! Vyčistí mozog a vaše starosti sa zrazu dajú riešiť oveľa jednoduchšie. Hodina televízie s čipsami zo sáčku vás nikdy nezrelaxuje tak, ako dobrá hodina Pilates. Ak ste ešte na hodine neboli, skúste si to na vlastnej koži a pocítite rozdiel.

 

Rešpekt a sebaláska

 

Snom Josepha Pilatesa bolo, aby jeho cvičenie mohli cvičiť všetci od začiatočníkov po pokročilých, v každom veku a akejkoľvek úrovni fitness. Myslím si, že sa mu to podarilo (takže žiadne výhovorky, že to určite nie je pre vás). Nezáleží na tom ako vyzeráte, koľko máte rokov alebo skúseností, Pilates vám môže zmeniť život. Naučí vás rešpektovať samú seba a mať radosť z pohybu a zo svojho tela.

 

V článku opisujem hlavné benefity, ktoré mi Pilates prináša. Budem rada, ak mi napíšete komentár alebo email a podelíte sa so mnou o tie svoje.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *